Ohlédnutí za Nocí kostelů 2016

Náboženská obec v Písku a Domácí hospic Athelas již druhým rokem otevřeli všechny své dveře návštěvníkům Noci kostelů. Branka na farní zahrádku vedla k stovkám dobrot, kvalitnímu vínu, voňavé kávě, ale i k posezení a povídání si s lidmi všech generací. Děti využili zahrádku jako hřiště, jiní zase ke zpívání u kytary. Husův sbor zase zaplnili milovníci umění. Vedle olejomaleb Michaela Štojdla, zde probíhala i virtuální výstava fotografií Jana Vávry.

Zakladatel rádia Classic Richard Kraus vzpomínal na začátky rozhlasového vysílání. Na střeše budoucího kolumbária tančily Veronika Rážová, Renata Rubešová a Jitka Majorenková orientální flamengo. Psychoterapeut a farmář Václav Matuška zase ukázal návštěvníkům možnosti domácí výroby bezlepkového pečiva či pěstování bylinek. Hanka Hornychová přivezla své studio a mnoho dětí i dospělých využilo možnosti face-paintingu.

Sestra farářka Miluše Štojdlová ochotně seznamovala návštěvníky s probíhající rekonstrukcí i novostavbou kaple, která bude také sloužit jako kolumbárium. Zaměstnanci i dobrovolníci píseckého hospice Athelas se ochotně věnovali každému, kdo se zajímá o možnosti paliativní péče i doprovázení umírajících.

Krásné odpoledne se protáhlo až do skutečné Noci kostelů. Více než dvě stovky návštěvníků spokojeně odcházelo domů. Třeba i proto, že každý z nich k tomuto dni přispěl.

Akce se uskutečnila za podpory Plzeňské diecéze Církve československé husitské.

Poděkování patří také Náboženské obci Církve československé husitské v Písku a všem dobrovolníkům i zaměstnancům hospice Athelas.

Připravili jsme pro vás z této akce krátké video.